AD ASTRA

AD ASTRA n.o. je nezisková organizácia, ktorá pomáha Gymnáziu Považská Bystrica skvalitňovať vzdelávací proces a zlepšovať podmienky, v ktorých študenti rozvíjajú svoj talent. Vznikla v roku 1995. Jej zakladateľmi sú Gymnázium Považská Bystrica a Mesto Považská Bystrica.

AD ASTRA n. o. poskytuje všeobecne prospešné služby v oblasti vzdelávania, výchovy a rozvoja telesnej kultúry.

„Podporujeme záujmy mladých ľudí. Podporujeme iniciatívu talentovaných študentov aj nad rámec toho, čo im umožnia učebné osnovy a rozpočet školy. Chceme aby študenti boli ocenení za svoj talent. Chceme kvalitné Gymnázium tu, v meste, kde žijeme. Na to sme tu“ zhrnul činnosť AD ASTRA n.o. riaditeľ organizácie pán Oldřich Vaňous

V minulom roku sme podporili

453 študentov a 5 učiteľov v projektoch zameraných na: • účasť študentov a učiteľov na vzdelávacích súťažiach (Expert Geniality Show; Biologická olympiáda) • vytvorenie podmienok pre záujmovú činnosť' študentov (Tlač školského časopisu Rozhľad) • Iné všeobecne prospešné služby v oblasti vzdelávania a výchovy (Predplatné dennej tlače pre učiteľov spoločenských vied).

Máte nápad?

Máte nápad s ktorým by Vám AD ASTRA n.o. mohla pomôcť? Požiadajte online o podporu pre Váš projekt. Ako na to, zistíte na domovskej stránke AD ASTRA n.o. – Ako požiadať o podporu projektu.

Pridali sme nový veľký projektOsobnosti Gymnázia

Projekt je zameraný na zviditeľnenie talentov Gymnázia Považská Bystrica. Ocenením študentských osobností chceme motivovať mladých ľudí k rozvoju svojho talentu. Chceme zviditeľniť výsledky Gymnázia aj mimo školu. Zamestnávatelia v Považskej Bystrici, vedenie mesta Považská Bystrica aj úspešní absolventi Gymnázia majú ďalšiu možnosť ovplyvniť výchovu budúcich lídrov. - Bola som naozaj prekvapená, vôbec som to nečakala. Je to skvelý nápad, ktorý veľmi oceňujem, - povedala držiteľka ocenenia OSOBNOSŤ GYMNÁZIA Valéria Kvaššayová. - Myslím si, že je to skvelý spôsob, ako ukázať našim spolužiakom a rovesníkom, že sa netreba báť urobiť niečo naviac a zapojiť sa do mimoškolských aktivít, - zdôraznila.

Zdroje finančných prostriedkov

AD ASTRA n.o. je prijímateľom 2% dane, okrem toho získava peniaze z darov fyzických aj právnických osôb a z malých grantov. Využíva ich na podporu aktivít, ktoré sa z rozpočtu školy nefinancujú. Informácie o podporených projektoch sú uverejnené na domovskej stránke AD ASTRA n.o – Naše projekty. Prehľad o podporených aktivitách je aj súčasťou každej výročnej správy, ktorú AD ASTRA n.o. predkladá Obvodnému úradu v Trenčíne, zverejňuje ju v obchodnom vestníku a aj tu, na internetovej stránke školy.

Ako podporiť...

Všetkým darcom ďakujeme za podporu dobrej veci. Každý, kto považuje rozvoj talentu mladých ľudí za dôležitú súčasť vzdelávacieho procesu, nás môže vyhľadať a podporiť:

Obchodné meno (názov): AD ASTRA n.o.

Sídlo: Ul. Školská 8, 01701 Považská Bystrica

Právna forma: nezisková organizácia

IČO: 35656492

DIČ: 2020981391

Bankové spojenie: VÚB Považská Bystrica

Číslo účtu (IBAN): SK46 0200 0000 0003 8504 5372

Email: adastra.no @ outlook.com

Štatutárny zástupca: Ing. Oldřich Vaňous, riaditeľ AD ASTRA n.o.

Dokumenty na stiahnutie

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31